Tomografia dla pacjenta

Dzięki badaniu nowoczesnym tomografem VOLUX 9 w prywatnym gabinecie GETWELL w ciągu kilku sekund uzyskujemy trójwymiarowy obraz wybranego struktur kostnych twarzoczaszki (szczęki, żuchwy oraz zatok przynosowych i nosa). Tomografia w naszym gabinecie jest wygodna, bezstresowa i szybka, zapewnia duży komfort pacjenta w miłym otoczeniu profesjonalnego zespołu.

Badanie przeznaczone jest do diagnostyki w stomatologii i laryngologii, szczególnie przy:

  • leczeniu implantologicznym (w przeciwieństwie do obrazowania pantomograficznego 2D, obrazowanie trójwymiarowe daje pełen obraz struktur szczęki i żuchwy co pozwala najdokładniej ocenić warunki do leczenia implantologicznego). Jest to jedyne badanie pozwalające określić grubość kości, w którą ma być założony implant. Daje to lekarzowi znakomite możliwości diagnostyczne i umożliwia lepsze przygotowanie się do zabiegu wszczepienia implantów.
  • ocenie skomplikowanych sytuacji ortodontycznych (zęby zatrzymane, nietypowe położenie zębów)
  • diagnostyce stanów zapalnych zatok szczękowych i czołowych, również u dzieci
  • diagnostyce skrzywienia przegrody nosowej.

Wygodna siedząca pozycja i elektrycznie regulowany fotel we wszystkich kierunkach zapewni Państwu komfort, a Państwa lekarzowi uzyskanie badań o lepszej jakości diagnostycznej.

Szczególnie wygodne dla dzieci ponieważ badanie jest wykonywane w pozycji siedzącej (tomograf VOLUX 9 posiada automatycznie sterowany fotel) z wykorzystaniem dodatkowych podkładek do siedzenia w razie potrzeby. Małe dzieci z trudem stoją nieruchomo podczas tomografii głowy, dodatkowo obciążone radiologicznym fartuchem ochronnym. W naszym gabinecie ryzyko poruszenia i nieudanego badania jest znacznie zmniejszone dzieki wygodnej pozycji i automatycznemu pozycjonowaniu pacjenta oraz bardzo krótkiemu czasowi całego badania podczas którego zostaje zbadany bardzo duży obszar.

Badanie tomografem VOLUX 9 dzięki technologii wiązki stożkowej zapewnia maksymalne bezpieczeństwo radiologiczne. Dawka promieniowania jonizującego jest blisko 100 razy niższa od tradcyjnej tomografii medycznej (wielorzędowej).

Ważne! Pamiętaj, że w celu wykonania badania tomograficznego niezbędne jest skierowanie od lekarza oraz wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr tel. 61 870 82 10.

Wykonywanie badań jest przeciwwskazane u kobiet w ciąży.

Tomografia dla pacjenta:

Jak się przygotować do badania tomografem VOLUX?

badanie nie wymaga specjalnego przygotowania ale warto pamiętać o kilku rzeczach aby przyspieszyć badanie.

Przed badaniem tomografem należy:

1. zdjąć wszystkie metalowe przedmioty z głowy jak np. kolczyki, okulary

2. usiąść na fotelu, zamknąć oczy i spokojnie zaczekać aż operator ustawi poprawnie naszą pozycję dzięki specjalnym liniom laserowym, które będą na naszej głowie zaznaczać miejsce, które zostanie najlepiej zobrazowane w badaniu. Wyznaczanie pozycji odbywa się w pełni automatycznie dzięki wygodnemu, elektrycznie regulowanemu w 6 kierunkach fotelowi  oraz systemowi szybkiego podglądu badania SCOUT.

3. na polecenie operatora zagryźć zagryzak, na który uprzednio założono jednorazową osłonkę higieniczną

W trakcie badania:

1. przez kilkanaście sekund siedzieć nieruchomo  z zamkniętymi oczami (w celu uniknięcia ruchów gałek ocznych i wodzenia wzrokiem za obrotowym ramieniem)

Gdy badanie zostanie wykonane operator poprosi nas o zejście z fotela i po chwili wręczy płytę z nagranym badaniem.

Prosimy o wcześniejsze umówienie badania pod nr. tel. 61 870 82 10, szczegółowy opis dojazdu znajduje się na odwrocie skierowania lub tutaj.

Chętnie odpowiemy też na wszelkie pytania telefonicznie lub e-mail: biuro@getwell.pl, prosimy zawsze o podanie swojego nr tel. w celu lepszego kontaktu.